Suoraan leikkaavat Ergo-peltisakset alumiinille ja teräkselle
DWHT14675-0
Suoraan leikkaavat Ergo-peltisakset alumiinille ja teräkselle
- 15 % vähemmän lihasrasitusta*
- Enemmän katkaisuja*, vähemmän vaivaa
- Hammastettu terä pitää materiaalin paikallaan ja takaa siistin leikkuujäljen
Tuotteen yleiskatsaus
DEWALT® Ergo -peltisaksiin alumiinille ja teräkselle on suunniteltu pienempi kädensijojen väli, minkä ansiosta lihakset rasittuvat vähemmän vaativia materiaaleja leikattaessa. Tätä työkalua käytetään perinteisesti alumiinin leikkaamiseen, vinyylivuorauksiin, metalliverkolle, kartongille, nahalle, kuparille ja 0,7–1,2 mm paksuisille metallilevyille. Peltisaksien hammastettu leikkuusärmä estää materiaalia luistamasta käytön aikana ja liukumista estävä bimateriaalinen, pehmustettu kädensija varmistaa lujan, mukavan otteen.
Lisätiedot ominaisuuksia
- Ergonominen
- Paranneltu ulkosalvan muotoilu
- Pinnan tasossa olevat kiinnitysosat mahdollistavat sileät katkaisut
Tekniset tiedot
Kädensija
|
Ergonominen ote
|
Leuan tyyppi
|
Standardi
|
Leikkaussuunta
|
Suora
|
Ergonominen ote
|
Kyllä
|
Tuotteen leveys
|
65 mm
|
Sahalaitainen leuka
|
Kyllä
|
CE-merkki
|
Ei
|
Tuotteen korkeus
|
25 mm
|
Tuotteen paino
|
500 g
|
Leikkauskapasiteetti
|
40 mm
|
1000 VDE(VDE)
|
Ei
|
Kappalemäärä
|
1
|
Tuotteen paino brutto
|
500 g
|
Onko kyseessä sarja?
|
Ei
|
Pakkaus
|
Carded
|
Tuotteen pituus
|
260 mm
|
Tuki
Takuun
- 1 Vuoden rajoitettu takuu
Luotamme tuotteidemme laatuun ja korjaamme maksutta kaikki viallisista materiaaleista tai valmistuksesta johtuvat viat määritetyn takuun puitteissa.
Huoltopalvelu
Toteutamme laajoja toimenpiteitä varmistaaksemme, että kaikki tuotteemme valmistetaan tiukimpien standardien mukaisesti ja että ne täyttävät kaikki asiaankuuluvat määräykset.
Tukiopas
DEWALT-ohjekirjat auttavat työkalujen käyttöönotossa.